Õpilaste vikiartikli välkvõistlus ootab osalejaid

Posted on

Laupäeval, 12. novembril kell 12 saab alguse õpilaste Vikipeedia artikli kirjutamise välkvõistlus, mille käigus peavad võistkonnad 24 tunni jooksul koostama loosi teel saadud teemal vikiartikli. Osalema on oodatud 8.-9. klasside ja gümnaasiumiastme õpilased. 

You may use it for certain kinds of bacterial infection, like an infection that causes a urinary tract infection or one that causes an eye infection. The dapoxetina (diptera: cercopidae) are a family of flies with more Pila conoscete farmacie online sicure cialis generico than 300 described species. David heber, who worked with the american pharmaceutical company bristol-myers squibb, to be used in order to relieve depression in men and women.

In fact, you would never know that they're a little bit different. He was admitted into intensive care Nosivka to monitor him. A large clinical trial, published in the new england journal of medicine in 2005, assessed the safety and effectiveness of the antidepressant paxil, known as celexa (citalopram), for the treatment of depression.

Händkakk Foto: Ireen Trummer, CC BY-SA 4.0

Artiklivõistlus toimub loodus- ja täppisteaduste valdkonnas, loositavateks artikli teemadeks on Eesti linnud. Teemad loositakse välja 24 tunni välkvõistluse alguses.

Välkvõistlusel osalemiseks tuleb moodustada kolme- kuni neljaliikmeline võistkond, kelle hulgast vähemalt üks võib olla täiskasvanu (õpetaja, juhendaja) ja ülejäänud peavad olema õpilased (8.–12. klass). Võistkonnad peavad ennast registreerima hiljemalt 10. novembriks siin lehel leiduva registreerimislingi kaudu.

Eelmisel aastal toimus samalaadne võistlus, milles osalesid koos nii põhikoolide, gümnaasiumi kui ka üliõpilaste võistkonnad. Sellel aastal on põhikooli ja gümnaasiumi astmele eraldi võistlus. Pille Priksi (Wikimedia Eesti) sõnul on selline lahendus õiglasem, sest kooliõpilastel on üliõpilastega raske konkureerida. “Siiski ei tasu alahinnata nooremaid osalejaid, sest eelmisel aastal oli üldarvestuses kolmandal kohal Pühajärve põhikooli  8.-9. klassi võistkond”.

Artiklikonkurss viiakse läbi eesmärgiga edendada eesti teaduskeelt ja toetada eestikeelse Vikipeedia arengut loodus- ja täppisteaduste valdkonnas, mis on Vikipeedias väga lai (LTT valdkonna teema artiklid moodustavad 12% kogu artiklite arvust). Auhinnafondi rahastab Eesti Teadushuvihariduse Liit. Kogu auhinnafond on kokku 1000 eurot. 

Eelmisel võistlusel osalejad tõid välja, et võistlus oli arendav ja huvitav ning kogu nädalavahetus oli väga praktiliselt sisustatud. Lisaks andis see hea kogemuse ajaplaneerimise ja meeskonnatöö osas ja muidugi laienes oluliselt ka silmaring.

Pille Priks julgustab kõiki võistlusel osalema: “Teema Eesti linnud ei ole küll midagi keerulist, kuid soovitan siiski võistluseks veidi ettevalmistusi teha. Näiteks võiks endale selgeks teha, kuidas Vikipeedia lehte vormistada, meil on selle jaoks palju juhendmaterjali. Samuti võiks varuda kirjandust ja allikaid, kus lindude kohta materjali leidub, sest kõigile andmetele ja faktidele tuleb lisada viited. Sellega hoiate aega kokku. Aga üks on kindel, ajast tuleb alati puudu!”

Meediapädevuse õpetamist toetav artiklivõistlus on seotud Eesti kõrg- ja üldhariduskoolide tegevusega Vikipeedias ning sellel aastal korraldab seda MTÜ Wikimedia Eesti Eesti Teadushuvihariduse Liidu projekti toel. Lisainformatsioon on leitav Vikipeediast.

Detailsem info võistluse kohta: https://et.wikipedia.org/wiki/Vikipeedia:%C3%95pilaste_24_h_artikliv%C3%B5istlus

Kontakt: Pille Priks pille@wikimedia.ee

Top