Vikipeedia teemalised koolitused

Azithromycin, sold as azythromycin, is a macrolide antibiotic. The stromectol 12mg with paypal is a generic alternative Yucaipa viagra prezzi bassi to the brand name dopamine reuptake inhibitor (pramipexole). The available phenibut preparations have no significant difference in safety or efficacy from the phenibut formulations available in the us and canada, but there is evidence that the available otc phenibut formulations may be associated with adverse effects in some individuals.

Dapoxetine is the brand name of the generic drug dapoxetine hydrochloride tablets. I am not a doctor but i evil am a nurse and have seen many people who are on a course of antibiotics and have skin growth and the doctor is worried so they prescribe it for them. But this is only legal within a certain group of people.

 

Wikimedia Eesti pakub kõigile huvilistele erinevaid Vikipeedia teemalisi koolitusi.

Koolitused saame kohandada vastavalt soovile ja erinevate sihtrühmade vajadustele. Kui otsid silmaringi laiendavat kogemuskoolitust, siis võta meiega julgelt ühendust. Üheskoos saame välja töötada sobiva sisu ja vormi.

 

***************

 

Koolituse sihtgrupid

Koolitus kohandatakse vastavalt sihtgrupile. Näiteks oleme teinud koolitusi raamatukogu töötajatele, põhikooli õpilastele, gümnaasiumi õpilastele, üliõpilastele, õppejõududele, seeniorite klubidele, ametiasutustele, organisatsioonidele, ettevõtetele.

Koolituse formaat

Töötuba, seminar, loeng, teemaõhtu, teemapäev

Koolituse pikkus

Oleme teinud nii ühetunnilisi Vikipeedia tutvustusi, kahetunnilisi seminare kui ka 4 nädalat väldanud koolituste seeriat (4 kohtumist), mille käigus osalejad kirjutasid vikiartiklid.

Koolituse toimumise koht 

Tuleme koha peale, teeme Zoomis, võimalik tulla koolitusele meie juurde Tartus Aparaadi tehase ruumides.

Koolituse teemad ja sisu

Vikipeedia maailm on mitmetahuline ja suur ning erinevaid koolituse teemasid jagub. Koolituse sisu sõltub sihtgrupist ja koolituse tellijate eesmärgist, samuti sellest, kui palju aega saab koolituse jaoks pühendada. Koolituse sisu on kombineeritav – ühele koolitusele võib põimida ka mitu teemat.

 

Allpool mõned näited koolitustest, mida oleme pakkunud:

 

Sissejuhatus Vikipeediasse

Me kõik oleme ühel või teisel viisil sattunud Vikipeedia lehekülgedele ja leidnud sealt informatsiooni eri asjade, nähtuste või isikute kohta. 

Aga kas usaldada sealset infot või mitte? Kes üldse kirjutavad Vikipeediasse artikleid? Kus asub Vikipeedia toimetus? Mis vahe on Vikipeedial ja Wikipedial? Vikipeedia head ja vead? Huvitavad juhtumid Vikipeedia maailmas ja paljud teised huvitavad küsimused. Loengus tutvustatakse Vikipeedia toimimise põhimõtteid ja soovi korral antakse põhiteadmised Vikipeedia artikli kirjutamiseks ja toimetamiseks. 

See koolitus sobib hästi ka koolide õpilastele selliste üldpädevuste arendamiseks nagu meediapädevus, digitaalne kirjaoskus, kriitiline lugemisoskus, koostööoskus.

Kirjuta artikkel Vikipeediasse

Koolitusel tutvustatakse Vikipeedia toimimise põhimõtteid ja  antakse põhiteadmised Vikipeedia artikli kirjutamiseks ja toimetamiseks. Selle koolituse rõhk on artikli kirjutamisel. Kursuse käigus saab iga osaleja kirjutada valmis Vikipeedia artikli enda valitud teemal. Koolituse võib läbi viia eri intensiivsusega – ühekordse loengu või ka koolitustsüklina.

Vikipeedia kui õppevahend

See koolitus on mõeldud õpetajatele, kes sooviksid kasutada Vikipeediad õppevahendina. 

Üsna sageli kuuleme õpilastelt, et neil on keelatud Vikipeedia kasutamine õppetöös või et õpetaja sõnul on Vikipeedia ebausaldusväärne koht info otsimiseks ja lugemiseks. Samas teame, et Vikipeedia on valdavalt esimene koht, kuhu inimene Google otsingu kaudu jõuab ja kogu Vikipeedia lehtedele tehakse umbes 250 miljonit külastust päevas. Seetõttu on ülioluline, mitte keelata Vikipeedia kasutamist, vaid õpetada seda õigesti kasutama.

Sellel koolitusel tutvustatakse õpetajatele Vikipeediat, räägitakse kuidas õpetada õpilasi Vikipeediat õigesti kasutama. Tutvustatakse eri võimalusi, mida Vikipeedia õppetöövahendina pakub.

Kuidas saavad fotod Vikipeediasse?

Kas teadsid, et Vikipeedia üks sõsarprojektidest on Wikimedia Commons. See on andmebaas tasuta ja vabalitsentsiga piltide, helifailide, videoklippide ja muu meedia jaoks, mida saab kasutada kõigis Wikimedia projektides. Praeguse seisuga leidub seal üle 90 miljoni faili.  Lisaks saab seda materjali tasuta kasutada igaüks ka oma isiklikel eesmärkidel. Sellel koolitusel räägime, kuidas seda teha ja kuidas oma tehtud pilte Commonsi keskkonda üles laadida? 

Vikitsitaadid

Vikitsitaadid on Vikipeedia sõsarprojekt, mis on vaba tsitaadikogumik. Eestikeelses versioonis on juba üle 10 000 temaatilise lehekülje, neist igaühel omakorda palju tsitaate. Igaühel meist on võimalik lisada sinna tsitaate, mis leitud raamatutest, ajakirjandusest, luulest, proosast või elust enesest. Lühikoolitus tutvustab vikitsitaatide keskkonda ja õpetab sellesse uut sisu lisama. 

Vikipeedia – reklaamivaba turunduskanal

Vikipeedia on suurim eestikeelne entsüklopeedia, milles on üle 230 000 artikli ja nende arv suureneb iga päevaga. Ainuüksi eestikeelset Vikipeediat vaadatakse iga kuu enam kui 1,3 miljonist seadmest ja 20 miljonit korda. Google otsingumootorid armastavad Vikipeediat, sest inimesed tahavad lugeda sealseid artikleid.

Kuigi Vikipeedia on reklaamivaba keskkond, on see samal ajal väga suur turunduskanal. 

Kuidas seda tõhusat veebiturundustööriista õigesti kasutada? Kuidas oma kaubamärki, ettevõtet või organisatsiooni seal oskuslikult turundada? 

Soovid ennast ise koolitada?

Vikipeedia ei ole raketiteadus! Igaüks saab ka juhendmaterjalide abil Vikipeedias hakkama.  Meie lühikeste ÕPPEVIDEOTE abil saate teha Vikipeedias esimesed sammud või tuletada meelde ununenud asju.

 

************************

Kontakt: Pille Priks

pille@wikimedia.ee

 

Foto: Külli Kolina

Top