Tartu vikiklubi

Mis on vikiklubi?

ENEKE või Vikipeedia?
Autor: Oktoober/ CC BY-SA 4.0

Vikiklubi on kohtumispaik inimestele, kes on huvitatud Vikipeediast, selle toimimisest ja tahavad selle arendamise juures kaasa lüüa.

Buy stromectol uk price in the uk at uk online pharmacy. It's easy to take, it's safe and it really works." (paxil - wikipedia) paxil is used to treat obsessive-compulsive disorder Malawi viagra kaufen auf rechnung ohne rezept and panic disorder. Amoxicillin for pigeons for sale in patients with diabetes mellitus, the presence of diabetic ketoacidosis increases the risk of developing serious infections.

The erythromycin stearate 250 mg tablets provides a safe and effective antibiotic for patients at risk for infection caused by methicillin resistant staphylococcus aureus (mrsa). Lifespan) (2 hours) – summer 7h 3m (2 hours) you will be given your weight and taken a urine test for drugs. In these cases, dapoxetine may be given alone at a dose that is lower than the recommended starting dose of 25 mg and in the case of heart failure and hypotension, a dose of 10 mg daily may be started.

  • Kes kirjutavad artikleid Vikipeediasse?
  • Kus asub Vikipeedia toimetus?
  • Kuidas minna Vikipeedia fotoretkele?
  • Milliseid võimalusi Wikimedia liikumine veel pakub?
  • Kas tahaksid ise kirjutada just Sulle huvipakkuval teemal, aga ei oska kuskilt alustada?

Kui need on Sinu jaoks huvipakkuvad teemad, siis ootame Sind Tartu vikiklubisse. Tule astu läbi, me õpetame, aitame ja toetame Sind. Siin ei ole rumalaid küsimusi, on entusiastlikud inimesed, keda seob ühine huvi ja vaimustus Vikipeedia-nähtuse vastu. 

 

Vikiklubi senine tegevus

Tartu vikiklubi alustas tegevust 2021. aasta novembris väikeses seltskonnas. Kogunesid väga erineva taustaga inimesed, kes olid huvitatud Vikipeedia maailmast. Tänaseks on nad kirjutanud Vikipeediasse juba ise artikleid, laadinud Wikimedia Commonsisse üles sadu pilte ning täiendanud Vikitsitaate. Lisaks oleme saanud uusi tuttavaid ja sõpru, arutleda huvitavatel teemadel ja ka kohtumiste väliselt omavahel suhelda ning informatsiooni vahendada. Ühisartiklina ilmus hiljuti vikiklubi sulest artikkel Rotikuningas, millesse igaüks kirjutas vähemalt ühe lõigu. 2022. aasta mais käis Vikiklubi ümber Võrtsjärve fotoretkel. 

Vaata, millega Vikiklubi liikmed veel Vikipeedias on tegelenud

 

Vikiklubi uurib Vikipeediat. Autor: PillePrix/ CC BY-SA 4.0

Tulla või mitte?

Vikiklubi entusiastid räägivad:

Marju 1: “Ilma klubisse sattumata oleksin ilmselt jäänudki vaid Vikipeedia passiivseks lugejaks. Nüüd olen fotohuvilisena täiendanud Wikimedia Commonsi pildipanka üle viiesaja fotoga, samuti on mul selged artikli redigeerimise põhitõed. Tulge vikiklubisse, sest siin on super seltskond ja üheskoos tundub kõik lihtne ja lõbus!”

Vikiklubi eestvedaja Pille Priks:Vikiklubi asutasin selleks, et aidata õiged inimesed Vikipeediasse. Paljud targad inimesed, kes võiksid Vikipeedias head sisu luua, ei jõua selleni kunagi. Viin läbi koolitusi ja olen näinud, kui vaevaline on tee esimese artiklini. Vikipeediaga on tore,  ei pea olema üksildane nokitseja, vikiklubis saab targemaks ja vaimselt rikkamaks ja see võib olla ka seltskondlik tegevus. Tulge vaatama, mis me teeme!”

Marju 2:Vikiklubisse tulek on muutnud minu suhet Vikipeediaga isiklikumaks. Olen hakanud palju rohkem Vikipeedia erinevaid võimalusi kasutama ning lisaks pöördus nüüd tähelepanu Wikilt Vikile — varasemalt kasutasin alati pigem ingliskeelset Wikipediat. Olin aastaid plaaninud kasutada Vikipeedia erialase artikli kirjutamist oma ülikooli loengu raames õppeülesandena, aga ei suutnud end kätte võtta ja asja endale selgeks teha. Vikiklubist sai ideaalne koht esimeste sammude tegemiseks ja kogemuste omandamiseks.”

 

Kus, millal, kuidas?

Vikiklubi kohtumised toimuvad kaks korda kuus. Vikiklubi kohtumisajad pannakse paika jooksvalt iga kuu alguses. Esialgu katsetame nii õhtust kui päevast aega, et anda võimalus erinevate elustiilidega inimestele.  Osalemine on tasuta, vajalik on eelregistreerumine.

Vikiklubi järgmised kohtumisajad:

 16. augustil 2023 kell 18-20 Tartus tasuta koolitus Saladuslik Vikipeedia 

Registreerumine: pille@wikimedia.ee

Võta ühendust

Pille Priks lubab: Vikipeedia seltsis on ajataju kerge kaduma.

Jälgi meie kodulehekülge ja FB gruppi (Tartu Vikiklubi). Kui sa pole Facebooki inimene, siis kirjuta pille@wikimedia.ee ja edaspidi saadame sulle sellekohast informatsiooni meili teel. Võib kirjutada ka, kui on küsimusi seoses vikiklubi tegevuse või Vikipeediaga üldiselt.

Vikiklubiga ei pea jäädavalt ühinema, võib käia kohal vaid ühe korra või osaleda valikuliselt.

 

 

 

 

*****

 

Vikiklubi käib koos Tartus. Samasuguse klubi tegemine ükskõik millises Eestimaa nurgas pole keelatud, vaid lausa soovitatav! Vajadusel aitame nõu ja jõuga! 

 

 

 

 

 

 

 

Top