Vikipeedia ootab artikleid Läänemere teemal

Posted on

1.veebruarist kuni 15. märtsini 2024 toimub eestikeelses Vikipeedias Läänemere teemaline artiklivõistlus, mille eesmärk on tõsta Läänemere nähtavust läbi teemakohaste artiklite loomise, uuendamise ja täiendamise.

Võistlusele on oodatud kõik vähegi Läänemerega seotud artiklid, olgu teemaks näiteks ajalugu, arheoloogia, arhitektuur, geograafia, energeetika, kalandus, kultuur, laevandus, looduskaitse, loomastik, taimestik või veekvaliteet.

Eestikeelse Vikipeedia administraator Ivo Kruusamägi leiab, et kajastamist väärivatest teemadest puudu ei ole. “Läänemeres ja sellega piirnevatel aladel leidub palju huvitavat ja tähelepanuväärset, mis võiks leida tee Vikipeediasse. Olgu selleks lugematu arv veeorganisme või hoopis vägagi loetavad mööda merepõhja kulgevad ühendused. Läänemere ajalooline, kultuuriline ja geograafiline tähtsus on siinsete riikide ja rahvaste jaoks mõõtmatult oluline.”

Sõsarvõistlused toimuvad 2024. aastal mitmetes Läänemere-äärsetes maades, näiteks Taanis ja Rootsis. Eestis korraldab võistlust MTÜ Wikimedia Eesti. 

Ootame kõiki osalema! Parimate artiklikirjutajate vahel läheb jagamisele 2000 eurot. 

Kuidas osaleda vaata SIIT

 

Lisateave:

Ivo Kruusamägi, Wikimedia Eesti tegevjuht

ivo@wikimedia.ee

5191 3112

 

 

 

 

Top