2024. aasta Wikimedia Hackathon toimub 3.–5. mail 2024 Tallinnas. Lisaks programmeerijatele on osavõtt avatud ka sündmuse korraldamisel osalevatele vabatahtlikele.
Wikimedia Hackathon on igal aastal toimuv koostööle ja innovatsioonile keskenduv üritus, mis toob kokku Wikimedia tehnoloogiakogukonna. Kogu maailmast kogunevad Wikimedia kaastöölised, kellel on üks ja ühine missioon: arendada ja täiustada tarkvara, mis võimaldab Wikimedia projektide toimimist. Tegemist on suurejoonelise IT-sündmusega, kus toimub ühine progemine ja ajurünnakud murranguliste ideede leidmiseks. Luuakse uusi sidemeid inimeste vahel ja otsitakse uudseid koostöömudeleid.
Häkatonile oodatakse inimesi, kellel on Wikimedia projektidesse infotehnoloogilise panustamise kogemus, kes tunnevad end kodus tehnoloogilistes ökosüsteemides ja on võimelised iseseisvalt projektides töötama. Kogu info ja vajalikud detailid registreerimiseks leiab ürituse vikilehelt.
Wikmedia Hackathoni on varasemalt korraldatud näiteks Zürichis (2014), Lyonis (2015), Jeruusalemmas (2016), Viinis (2017), Barcelonas (2018) ja Prahas (2019). Viimane häkaton toimus Ateenas ning 2024. aastal on see esmakordselt toimumas Tallinnas.
Ürituse korraldajad otsivad vabatahtlikke
Wikimedia Eesti kutsub vabatahtlikke kaasa aitama ürituse korraldamisel. Vajalik on inglise keele oskus ja soov osaleda rahvusvahelise ürituse korraldustiimis. Näiteks on oodatud blogijad, fotograafid ja abilised muudes ürituse korraldamisega seotud tegevustes. Aita kaasa töötubade läbiviimisel, esinejate leidmisel või hoopis linnaekskursioonide korraldamisel.
Wikimedia Eesti tegevjuht Ivo Kruusamägi sõnul on häkatonile oodata umbes 220 inimest maailma eri riikidest. “Osalemine mitmepäevase ülemaailmse sündmuse läbiviimisel on unikaalne kogemus ning võimalus õppimiseks, aga ka hea kohtumispaik inimestega, kes panustavad kirglikult teadmiste vabasse levikusse ja avatud lähtekoodiga tarkvara loomisse.”
Kui soovid vabatahtlikuna häkatonil osaleda, siis võta juba jaanuarikuu jooksul ühendust. Kirjuta oma osalemissoovist või küsi lisa: ivo@wikimedia.ee.