Eesti vikipealinnas Tartus on nüüd kohalik vikiklubi!

Posted on
Vikisokkides vikiklubi

Mis on vikiklubi?

The next day i went to the er and they put me on 2 drugs. I would like to have it less painful, but sildenafil citrate bestellen Zamość also less sensitive, would like to know if it works for you but i am not the biggest fan of things that make me feel like i am not my normal self. It can also be used as the main active ingredient of chinese medicines that are used to treat hypertension, obesity, and diabetes.

For some types of illness it might improve the symptoms to the extent that the patient can go on without treatment, but for others the drug might make things even worse, making the patient much more difficult to live with. She has been married to dove comprare viagra a rho him for about twelve years. If you are taking the pill and need to ask your doctor or pharmacist about whether it is safe to take, you will be asked how long you have taken the medication and for how many months you have been taking it.

Vikiklubi on kohtumispaik inimestele, kes on huvitatud Vikipeediast, selle toimimisest ja tahavad selle arendamise juures kaasa lüüa.

Kuidas kõik algas?

Tartu vikiklubi alustas tegevust 2021. aasta novembris väikeses sõprade seltskonnas. Vikiklubi eestvõtja ja Wikimedia Eesti hariduskoostöö koordinaatorina töötav Pille Priks: “Kutsusin kokku oma tuttavad ja sõbrad, et nende peal Vikipeediat tutvustavat loengut harjutada. Suutsin neid Vikipeediaga sõbraks teha ja nüüd on mõned neist avastanud enda jaoks uue ja põneva maailma. Omavahel hakkasime kokkusaamisi nimetama vikiklubiks. Nii see algas.”

Igakordsete loengute käigus tutvusime Vikipeedia maailmaga ja õppisime tundma selle telgitaguseid. Tänaseks on esimesed vikiklubilised ka ise kirjutanud artikleid Vikipeediasse, laadinud Wikimedia Commonsisse üles pilte ning täiendanud Vikitsitaate. Kokku saades on vikiteemadel alati palju rääkida. Kui jutt lõpeb, siis avame järgmise vikilehekülje ning jälle on uus teema olemas.

Mida vikiklubis tehakse?

Me kõik oleme Vikipeedia passiivsed kasutajad, kui loeme Vikipeediast mõnda artiklit või otsime informatsiooni. Vikiklubi on eelkõige tugigrupp inimestele, kes tahaksid olla Vikipeedia aktiivsed kasutajad – tahaksid Vikipeediat toimetada, kirjutada artikleid, täiendada Vikitsitaate, laadida üles fotosid. 

Paljud õpivad Vikipeediat ise toimetama, kuid üksi tegutsedes peab alguses nägema palju vaeva. Pille Priks ütleb, et paljud targad inimesed, kes võiksid Vikipeedias head sisu luua, ei jõua seepärast selleni kunagi. “Viin läbi koolitusi ja olen näinud, kui vaevaline on tee esimese artiklini. Vikiklubi asutasingi selleks, et aidata õiged inimesed Vikipeediasse. Samuti on vikiklubi eesmärk näidata, et Vikipeediaga on tore, vikiklubis saab targemaks ja vaimselt rikkamaks.”

Igakordsel kohtumisel pakub vikiklubi mõnda Vikipeedia-teemalist loengut. Samuti õpitakse kirjutama ja vormistama entsüklopeedilist artiklit ning laadima üles pilte; erilist tähelepanu pööratakse Vikipeedia nüanssidele – viitamine, autoriõigused, entsüklopeediliste faktide esitamine, allikakriitilisus jne. Alati saab küsida nõu, kui millegagi hätta jääb. 

“Oleme teinud ka ühisprojekte, näiteks kirjutasime ühisartikli nähtusest “rotikuningas”, milles igaüks võttis kirjutada ühe lõigu. See oli tore ja motiveeriv ettevõtmine. Ühel kohtumisel täiendasime vikitsitaate ja hetkel on käsil ühistööna tõlkeartikkel” lisas Pille.

Nagu klubilisele tegevusele kombeks, ei puudu ka mõnus õhkkond ning spontaanne vestlus kohvi ja tee kõrvale.

Kõik on oodatud

“Minu käest on küsitud, et kas meie MTÜ pakub Vikipeedia alaseid koolitusi, “ ütleb Pille Priks ja lisab “aga palun, siin on nüüd kõigil võimalus sel teemal targemaks saada.”

 Tulla võivad kõik, olenemata vanusest ja elukutsest. Peaasi on positiivne suhtumine ja hea tahe. Esialgu kohtume kaks korda kuus, üks kord päevasel aja ja üks kord õhtusel ajal, et anda võimalus erineva elustiiliga inimestele. “Mõnele sobib hästi päevane aeg – tööandja lubab käia ennast täiendamas ja võib-olla on see tegevus ka tööülesannetega seotud,” lisab Pille Priks. Osaleda võib ka mõlemal korral.

Lisateadmised Vikipeediast ei jookse mööda külgi maha, kindlasti rikastub inimese maailmapilt ja paljusid asju võib nägema hakata teistmoodi. Lisaks Vikipeediale pakub Wikimedia veel mitmeid teisi võimalusi, mida me tavakasutajatena ei pruugi märgata. Kõigest sellest tuleb ka vikiklubis juttu.

Lisainformatsioon

Vikiklubil on oma kodulehekülg ja Facebooki grupp, kust leiab informatsiooni vikiklubi tegevuste kohta. 

Koduleht: https://wikimedia.ee/tartu-vikiklubi/

FB grupp: https://www.facebook.com/groups/1000495327259840

Kontakt: pille@wikimedia.ee

Top