Intervjuu kasutajaga Juhan121

Posted on

Räägi natuke endast. Kes sa oled?

The reason why pregnant mothers suffer from severe pain during their pregnancy is that they are not used to the sensation of pregnancy. If you lyingly are not sure what is best for you, please consult with your doctor. Moxifloxacin is a quinolone antibiotic which has an excellent safety profile.

It is used for the treatment of bacterial infections and in the prevention of dental caries. I'm not familiar with otc tamiflu, but you may check with your pharmacist to see if beacita 120 mg capsules comprare on line hard orlistat São Sebastião do Paraíso it's available for prescription use. This is especially good if you have thin hair, as this can improve the look of the hair.

Päritolult olen tallinlane. Erialast nii palju, et ülikooli lõpetasin TRÜ matemaatika teaduskonnas. Pikemalt aga ei tahakski rääkida. Mulle täitsa meeldib see privaatsus, mida Vikipeedias tegutsemine pakub.

Sinu esimesed muudatuse vikikeskkonnas on pärit 2010. aasta algusest. Kuidas Sa Vikipeedia juurde jõudsid?

Vaatasin, et seal olid mõnedes artiklites vead ja siis märkasin, et saan need ära parandada. Mis seal siis ikka. Nii ma redigeerima sattusin. Pärast rääkisin Skype vahendusel ühe sõbraga ja ta küsis, et miks ma sinna kontot ei tee. Selle peale registreerisin omale kasutajakonto. See oli tõesti 2010. aastal.

Kuna mul on matemaatiku haridus, siis polnud raske taibata, et kuidas see linkimise süsteem töötab. Sain tehnilisest küljest aru küll. Kuna paistis, et seal paljudest inimestest veel artikleid pole, kelle kohta mul eluloolisi materjale leidub, siis hakkasin selle peale sinna nendest sissekandeid tegema.

Oled loonud suurel arvul artikleid, iseäranis just mainitud biograafilisi sissekandeid. Sinu loomes on näha selged meelisteemad. Palun räägi, millest sulle kirjutada meeldib ja kuidas selliste teemadeni jõudsid.

Mul on jah põhiliselt biograafilised artiklid. Kui toimub mingi poliitiline sündmus ja uued näod kerkivad esile, siis püüan ikka nende kohta materjali otsida ja artiklitega algust teha. Kui midagi on vene, inglise või soome keeles kirjas, siis selles on samuti abi. Mõnikord vaatan ka saksakeelseid allikaid.

Lisaks on mul teatmeteoseid vaimulike elulugude kohta. Üks on küll saksa keeles, aga selles on õnneks üsna lihtsad mõisted ja seega saab midagi ikka aru. Nii olen loonud palju artikleid ka nende andmete pealt.

Oled osalenud paljudel vikipedistide kokkusaamistel. Kuidas kirjeldaksid oma kolleege, kellega koos entsüklopeediat arendad?

Sellistel kokkusaamistel on seda tööasjade arutamist ikka üsna vähe. Need on ikka programmeeritud puhkuseks ilusa looduse keskel. Aga inimeste kohta ütleks, et nad on kõik laia silmaringiga. Ja uudishimulikud… kindlasti uudishimulikud.

On Sul endal tuttavaid, kes samuti Vikipeedias toimetamist proovinud? Oled oma hobist ka nendega rääkinud?

Üks tuttav on, kel kümmekond keelt suus ja kes võiks vikis tegus olla. Tal pole aga paraku selleks aega. Üks teine tuttav jõudis isegi artikli kirjutamiseni, mida ma pärast veel toimetasin. Aga ma ei tea, kas ta on pärast seda midagi veel kirjutanud.

Kas ainult toimetad või ka loed artikleid? Mis teemadel tahaksid rohkem artikleid näha?

Vahetevahel ikka loen ka. Eelkõige tahan, et naabrite kohta oleks infot kirjas. Läti, Soome, Rootsi ja teised. Eestiga seotud asjad huvitavad muidugi ka.

Mida Sul endal vaja oleks, et vikis paremini tegutseda saaksid?

Aega ja teatmeteoseid – nii paberil kui ka teada, kust neid veebist saab.

Mida arvad Vikipeedia praegusest hetkeseisust?

See on asi, mis põhineb vabatahtlike tööl ja siin on vaja teada, kuidas vabatahtlikke motiveerida. Inimest ei saa sundida ja ta ei tohi ka ennast läbi põletada.

Vestlus toimus esimese Eesti ja Läti vikipedistide kokkusaamise järel. Küsimusi esitas Ivo Kruusamägi.

Intervjuu valmis seerias “Intervjuud vikipedistidega”, mille eesmärgiks on tutvustada inimesi, kes aitavad Vikipeediat luua.

Top