Kuidas leiavad looduspildid tee Vikipeediasse?

Posted on
Ahitsõ järv Rõuge vallas (Martin Mark)
Ahitsõ järv Rõuge vallas (Martin Mark)

Heade tekstide liitmisel väärt pildimaterjaliga ei ole tulemuseks mitte klassikaline matemaatiline tehe, vaid kahe komponendi ühtesulandumisel ületab tulemus üksikosade summat. Sellist sümbiootilist sidet võib ideaalis näha ka Vikipeedia tekstide ning piltide vahel. Toomaks kõrgeid eesmärke reaalsusele lähemale, toimus möödunud detsembris juba kolmandat korda heade looduspiltide kogumise aktsioon HELP. Võrguentsüklopeediasse lisandus 21 osavõtja abil 307 uut fotot.

This article provides information on the available forms of medical and prescription drug coverage. Erythromycin is an antibiotic that works Manukau City by affecting bacterial dna and cell division. Clomid is an oral hormonal contraceptive used to treat abnormal periods and prevent pregnancy.

This medicine may help women with menopause symptoms and also help them with hot flashes. There is a reason why steroids are used in cytotec ilaç nereden alınır Schneverdingen the medical world. Prednisone can also be used to prevent or treat infections such as strep throat, pneumonia, hepatitis c and herpes, as well as skin disorders such as acne and hives.

To take tamodex as instructed by your physician, the tamodex 20 mg tablet should be taken whole. Avoid using your fingers or Bimbo objects to perform sexual activity while on any other forms of medication. Cialis is a popular treatment choice for men who are experiencing erectile dysfunction (ed).

Hommik Männikjärve rabas (Tauri Pärna)
Hommik Männikjärve rabas (Tauri Pärna)

Digiajastu tulekuga on oluliselt paranenud võimalused fotode tegemiseks, kuid sedavõrra enam on tahaplaanile jäänud pildistatu hilisem väärtustamine ning märkamine. Lõivsuhe fotode tegemise kiiruse ning nende hilisema elukäigu vahel nõuab oma osa. Võttes enam aega ümbritseva märkamiseks ning liikudes kiiruga tehtud fotoseeriate asemel hoolsamalt jäädvustatud piltide juurde, anname tehtule senisest hulga suurema väärtuse. Pildisaagi hilisema süstematiseerimise, märgendamise ning hindamisega anname samuti panuse väärtuste loomise protsessi ja see võimaldab seda rohkem edendada meie enda fotoalast meisterlikkust. Kui nõnda on avatud tee kõrge kvaliteediga palade sünnile, siis miks mitte lubada neil arvuti kõvaketta ammuununenud radadelt laiade veebiavaruste manu liikuda ja seeläbi jagada neid positiivseid emotsioone ka ülejäänud inimestega?

Kõrvemaa maastikukaitseala (Merily Salura)
Kõrvemaa maastikukaitseala (Merily Salura)

Mitmekülgne ja kõrgkvaliteetne fotolooming Eesti loodusest on asendamatult vajalik Vikipeedia artiklite illustreerimiseks ning annab sellega olulise panuse siinse looduse tutvustamisele. HELP aktsioonide raames kolme aasta vältel laekunud enam kui 1300 looduspildiga on seni täiendatud tuhandeid artikleid kümnetes keeleversioonides ning mitmed fotod on valitud Vikipeedia pildipangas Commonsis eeskujulike ja kvaliteetsete piltide hulka. Need fotod on aidanud tutvustada seda vastupandamatut ja raskesti sõnadesse valatavat looduse võlu ja neist paeluvaimad on pääsenud mitmete keeleversioonide avalehtedele. Commonsi esiletõstetud sisu seas ületab Eestiga seotud fotode osakaal juba 1% piiri, kuid Eesti looduspiltnike võimuses oleks siit välja pigistada palju enamat. Meie looduses lihtsalt on seda, mida tasub tundma õppida ja fotosilmaga püüda.

Piusa koopad (Vaido Otsar)
Piusa koopad (Vaido Otsar)

Seekordne pildikogumine oli nii autorite kui ka piltide arvult senistest väikseim, kuid kvaliteedilt kõige esinduslikum. Oma lummavate ja informatiivsete fotode jagamise eest pälvisid Eesti Looduse aastatellimuse Vaido Otsar, Ireen Trummer ja Marko Vainu, kuid siiras tänu kõigile osalejatele, kes aitasid oma panusega rikastada meie ühist veebientsüklopeediat. Paljud meie järved, rabad, kaitsealad, väikesaared jt paigad ootavad aga alles Vikipeedia tarvis üles pildistamist ning oleks palju oodata, et keegi teine meie asemel selle töö ära teeks. Nõnda jääb üle soovida vaid värvikaid ja fotosaagilt viljakaid retki looduses kõigile meie usinatele piltnikkudele. Järgmine HELP tuleb alles detsembris, aga Vikipeedia edendamisele võib kaasa aidata aastaringselt. Kasutame seda võimalust ja loome endale parema entsüklopeedia.

Laelatu puisniit (Margus Opp)
Laelatu puisniit (Margus Opp)

http://et.wikipedia.org/wiki/Vikipeedia:HELP3

Tabasalu pank (Tarmo Roop)
Tabasalu pank (Tarmo Roop)
Top