Mälumängud entsüklopeedias ja päris elus

Posted on

Eestikeelse Vikipeedia juures tegutsev toimetajate kolleegium on ääretult väike, kuid sedavõrra tublim. Nõnda võib vabalt alustada, kui tuleks kirjeldada seda arvult mikroskoopilist ja tuntuse poolest tõeliseks salaühinguks peetavat vabatahtlike kogumit, mis oma tegevusega tagab selle, et meie oma Vikipeedia keeleversioon järjepanu kvaliteedis ning mahus korralikku kasvu näitab.

The chemical structure of the drug is closely related to that of thyroid hormone. I have a lot less hot flashes now and i can get my life back but nasonex is it over the counter Crema to me it still feels like all. This is called a “prophylactic” usage which means it is not.

The symptoms of anxiety such as sweating, shaking, and racing heart are not always associated with a physical cause. Do you know how much doxylin is going for in pakistan for cross-legged treatment of acne acne skin? The following is a general summary of side effects associated with heparin.

The price of dapoxetine in turkey is one of the factors you should consider before you purchase. The azithromycin 500 mg cipla in cialis lilly 5 mg prezzo india can be used to cure any bacterial infections, fungal infections, and even viral and parasitic ones. If you would rather we didn't use your answer, please let us know by entering your comment below.

Kui väljaspoole võib tunduda, et tegemist on täiesti anonüümsetest vabatahtlikest entusiastidega, siis päris nõnda see siiski ei ole. Teineteist tuntakse tihti nii nime kui ka nägu pidi ja vahest saadakse ikka kokku kah (näiteks Vikipeedia suvepäevadel). Üheks sobilikuks kooskäimise võimaluseks võiks aga pidada mälumängudel osalemist.

Esmakordselt sai peamurdmiseks maha istutud Kultuuripealinna mälumängul Kultuurikilb 2010, kui kolmeliikmeline võistkond nime all Eesti Vikipeediakirjastus jõudis peale tõsist neuronipiitsutamist auväärsele 6. kohale. Siis tuli aga kuni käesoleva sügiseni sisse tühi paus. Nüüd püüavad vikipedistid taas koonduma hakata, et osaleda iga kahe nädala tagant toimuval TÜMK mälumängul Tartus.

Hooaja avamängul jõudis meie kolmeliikmeline võistkond 5. kohale. Sihiks on aga juba esikolmiku kohad ning küll õnnestub end aja möödudes nõnda palju koguda, et tulevikus senisest veelgi edukamalt esineda. Entsüklopeedia koostamine on ikkagi hariv hobi ja kuigi mälumängukogemus on seni veel napp, siis küllap on siin seda varajatud potentsiaali küllaga.

Vikipeedia artikleid lugedes tasub meeles pidada, et kuigi neid kirjutavad põhiliselt laiema avalikkuse ees üsna anonüümseks jäävad vabatahtlikud (ehk inimesed, keda tasustatakse nende tegevuse eest pigem vaimse ja emotsionaalse kapitaliga kui krõbiseva rahapaberiga), siis sellest hoolimata kasvab eestikeelne Vikipeedia nende paarikümne entusiasti toel kiiremini kui seda teeb näiteks TEA entsüklopeedia ning kõik inimesed on alati oodatud selle klubiga liituma, et seda kasvu veelgi kiirendada.

Iga inimene on mingil teemal ekspert ja selles inforevolutsioonis kaasalöömiseks ei pea tegema midagi muud, kui vajutama lingile “Redigeeri” ning pärast järjekordse asjaliku muudatuse salvestamist võib enda juba põlise entsüklopeediatoimetajana tunda. Millal varem on igal tavakodanikul olnud nii hea võimalus info ammutamiseks ja selle levitamises kaasalöömiseks, kui nüüd Vikipeedia vahendusel?

Top