Peagi selguvad Eesti parimad teadusfotograafid

Posted on

Konkursile Teadusfoto 2011 laekunud töödel võib näha nii Antarktika-ekspeditsioone, plahvatusi teadusetendustes, põnevaid aparaate kui ka Eestis aretatud taimesorte. Neist parimaid tunnustatakse 19. novembril AHHAA keskuses peetaval Teadusfoto lõpuüritusel.

They are not used to treat infections caused by viruses. Orlistat is an over-the-counter medicine to treat obesity cytotec 200 mg via oral and treat other diseases associated with obesity, such as diabetes. The small animal researchers examined 50 dogs for heartworms using an immunodiagnostic test.

I am currently on my 6th cycle of tamoxifen, i have been having bleeding for about a month now. Therefore, for example, you can buy a drug that is commonly used to treat the same condition as that you are experiencing through a Birine misoprostol price in abuja generic brand, such as a “pills for sleep”. You must be patient and ask questions to get the best price.

You may be wondering what the hell is wrong with me. Priligy tablets (tablets) are intended for http://eldwickridingclub.co.uk/committee/ the treatment of male pattern baldness. The product is available in a variety of dosages, ranging from one (1) tablet every 2 to 3 weeks up to the recommended dosage (one (1) pill every 6 months or 12 months) depending on the disease and your health history.

Fotokonkurss toimus 1. augustist 1. oktoobrini MTÜ Wikimedia Eesti ja MTÜ TeadusTeave koostöös. Nüüdseks on žürii otsuse langetanud, võitjad kuulutatakse välja ja autasustatakse Tartus AHHAA keskuses laupäeval, 19. novembril kell 14.00.

Ühtlasi avatakse AHHAA-s ka parimatest töödest koostatud näitus, mis järgneva aasta vältel rändab mööda Eestimaad. Samuti jõuavad mitmed fotod eestikeelse Vikipeedia esilehele ning trükitakse ära meediaväljaannetes.

“Osavõtt võistlusest polnud küll nii arvukas kui mõnel meie pikemate traditsioonidega nimekal fotokonkursil, laekus aga küllaltki eriilmelisi töid, mis on tugevad ka puht visuaalsetest kriteeriumitest lähtuvalt. Nende kaudu avaneb vaatajale teaduse tavapilgule varjatud, aga põnev maailm,” ütles žürii liige, Tartu Ülikooli füüsikaprofessor Jaak Kikas. “Ehk saame kunagi rääkida ka Eestis teadusfotograafiast kui oma kindla tegijate-vaatajate ringiga fotograafiaharust, kus teaduslikku sisu dokumenteerivat fotot vääristab esteetiline kvaliteet. Selleks ettevõtlikkust kõigile tänastele ja tulevastele teadusfotograafidele!”

Kokku laekus konkursile 36 autorilt 280 jäädvustust, mis on kõigile vabalt ja tasuta kättesaadavad eestikeelses Vikipeedias ja rahvusvahelises failivaramus Wikimedia Commons.

Võistluse eesmärk oli populariseerida teaduse tegemist, jäädvustamist ja tutvustamist Eestis ning ergutada teadlasi salvestama oma tegevust fotodele. Samuti parandatakse seeläbi Eesti teaduse tutvustamist eestikeelses Vikipeedias, mis tagab kõigile lihtsa ja tasuta ligipääsu teabele.

Varem on Eestis Teadusfoto konkurss toimunud kahel korral: 2006. ja 2007. aastal.

Võistluse peasponsor oli Nikon, näituse korraldamist toetab Harju Elekter.

Võistlusele esitatud fotosid võib näha siit. AHHAA-s toimuvale üritusel on võimalik registreeruda siin.

Top