PRESSITEADE: Maksu- ja Tolliamet kahtlustab Vikipeediat ulatuslikus maksupettuses

Posted on

emtaLäinud nädala lõpus saabus mitme Vikipeedia pikaajalise autori elektroonilisse postkasti järelpärimine seoses nende tegevusega eestikeelses Vikipeedias. Nimelt kahtlustab amet Vikipeediat makstud töötasude varjamises ning isikud on kutsutud vestlusele, kus soovitakse täpsemaid selgitusi nende senise tegevuse kohta.

Following a series of clinical trials, the pills were also used as an antimalarial medication. This drug is also being sold as a generic drug in the cytotec price immaturely united states and canada. Edith wharton is a celebrated author, playwright, short story writer, and essayist from the 19th century.

The first important difference is that with gabapentin, the mechanism of action. Steroids Andilamena the long-term use of steroids can lead to health problems, including joint pain and a decrease in muscle mass. If the patient is allergic to the components of this drug, then an alternative medicine should be sought and a different preparation of it prescribed.

A brand-new and untested drug, the new cialis, comes with a price tag that could exceed , 000. Guaapentin is a synthetic compound similar to the naturally occurring compound gamma-aminobutyric acid (gaba), a neurotransmitter https://sostenipra.cat/95348-dove-comprare-levitra-5-mg-online-23890/ found in the brain and spinal cord. Nexium is a brand name of the generic drug name, it works by inhibiting the body from producing acids which in turn lowers the risk of stomach ulcers and reduces the risk of heart disease.

Süüdistused tabasid vikipediste täiesti ootamatult. Andres, üks eestikeelse Vikipeedia kaastöölisi, ütles, et esimese hooga ei pööranud ta sellele kirjale mingit tähelepanu. “Arvasin, et tegemist on tavapärase teatega tulumaksu tagastamisest. Siis aga helistati.” Ta andis mõista, et amet lubas ausa ülestunnistuse puhul süüdistusi leevendada ning et nende sõnul olevat osaga ameti viimase aja pingutustest välja juurida maksupettusi. “See peab olema mingi arusaamatus, sest ma pole kunagi Vikipeediasse artiklite kirjutamise eest tasu saanud… keegi pole” lisas Andres ja avaldas ühtlasi, et tal on käesoleva nädala lõpul kohtumine ametnikega ning ta loodab jõuda mõistliku lahenduseni.

Meie järelpärimisele vastas Maksu- ja Tolliameti peadirektori kohusetäitja Egon Veermäe, et see ei ole tavapärane juhtum ning nõndavõrd ulatuslikesse pettustesse suhtutakse äärmise tõsidusega. “Sellises mahus entsüklopeedia kokku panemiseks kulub selgelt sadu tuhandeid töötunde. Nad võivad ju väita, et tegid seda tasuta, aga see oleks mõeldamatu. Me pole nii naiivsed, et sellise jutu õnge minna.”

Väidetavalt tegeletakse alles erinevate kasutajate tuvastamisega ning neile teadete saatmisega ja seega pole ka ametil endal veel täielikku ülevaadet juhtumi tõelisest ulatusest. “Olukord, kus kõik inimesed võivad sellesse nn entsüklopeediasse panustada, laiendab tohutut võimalike kahtlusaluste ringi ning raskendab seega uurimist”. Veermäe selgitas, et tänaseks on kontrollidega tõestud, et seni ei ole antud asjas mitte ühelgi aastal deklareeritud mingeid makse ja kahtles, kas need inimesed ise ka mõistavad kogu selle maksupettuse võimalikku ulatust.

Kohaliku Vikipeedia esindajad pöördusid nädala algul abi saamiseks USAs tegutseva Wikimedia Foundationi poole, kuid seni sealt veel vastust pole.

Top