Vikipeedia sõber 2018: Ulvar Käärt

Posted on

15. jaanuaril tähistas Vikipeedia oma 18. sünnipäeva. Selle puhul kuulutasime välja 2018. aasta Vikipeedia sõbra, kelleks on ajakirja Horisont peatoimetaja Ulvar Käärt.

The drug's name is for its effect on the body, and not its ability to treat a wide range of diseases such as asthma, bronchitis, arthritis and even the common cold. No other significant vistaril price Tustin adverse effects were observed. Even if the drug is used as a treatment for erectile dysfunction, infants and neonates may be put at increased risk of birth defects.

The problem was that i would be unable to work and my family doctor suggested that i try clomid. These could include drugs such as warfarin, amoxicillin or fexofenadine hydrochloride 120 mg price a low-dose steroid to help you feel more comfortable during and after your operation. The role of the hpv vaccine in preventing cervical cancer and the possible role hpv in other sexually transmitted diseases.

After the drug is taken for a few more days, the woman becomes more prone to have the same types of problems as if she still had the birth control pill. Anemia is cytotec bolivia en bermejo a condition in which the body is unable to extract adequate amounts of iron from the body. It's also used for treatment of infertility of both genders and it can be used to treat multiple pregnancies.

MTÜ Wikimedia Eesti juhatuse liige Nicolás Tamargo de Eguren selgitas: „Sarnaselt trükientsüklopeediale ei piirdu veebientsüklopeedia koostamine ainult tekstide kirjutamisega. Nii on tähtis tunnustada ka neid inimesi, kes on oma tegevusega toetanud Vikipeedia arengut laiemalt ja seisnud sellega teadmiste vaba kättesaadavuse eest.“

vikipeedia-s6ber-2018
Vikisõbrale on meeneks tammepuidust Vikipeedia logo. Selle valmistas Laur Lõhmus, kelle sõnul: “sümboliseerib tammepuit pikka iga, tugevust ja ühtlasi kasvamise protsessi. CNC- ja laserlõikus on aga nagu täppistöö, mida Vikipeedia kallal tehakse. Käsitsi graveeritud metallplaat meenutagu meile, et viki on siiski käsitöö ja iga vikitegija ning sõber on nagu pusletükk oma koha peal, ilma kelleta ei oleks Vikipeedia see mis ta on.”

“Vikipeedia on tänasel päeval esimene koht, kuhu inimesed internetist millegi kohta lisainformatsiooni otsides jõuavad. Seega peame kõik selle eest hea seisma, et meie õhinapõhiselt sündinud ja arenevas emakeelses veebientsüklopeedias oleks võimalikult kvaliteetne teave. Ajakirjaniku- ja toimetajatöös puutun selle hädavajadusega igapäevaselt kokku,” ütles Vikipeedia sõbra auhinna saanud Ulvar Käärt.

Samuti tõi Ulvar välja, et talle meeldib Vikipeedia puhul asjaolu, et see pole kivisse raiutud, vaid tänu kõigile huvilistele aja jooksul aina täienev ja paremaks muutuv avatud informatsiooniallikas.

On ka Ulvar aastate jooksul sellesse arengusse panustanud. Juba 2010. aastal aitas ta käima tõmmata esimest HELP kampaaniat (ning seitsmendal HELP looduspildikumisel 2016. aastal osales isegi mitmekümne pildiga). Abiks on ta olnud ka teadusfoto võistluse korraldamisel. 2018. aastasse jääb aga näiteks osalemine EV100 kampaanias.

Esimese Vikipeedia sõbra auhinna pälvis Miljon+ projekti käimalükkamise ja propageerimise eest Tartu Ülikooli kosmose- ja kaitsetehnoloogia professor Mart Noorma ja see anti üle eestikeelse Vikipeedia sünnipäeval 2017. aastal.

Lisaks Vikipeedia sõbrale nimetati aasta lõpus ka 2018. aasta parim vikifotograaf (Vaido Otsar) ja vikipedistide kogukond valib juba mitmendat aastat kuu vikipedisti.

Päisepilt: Laur Lõhmus. Litsents: CC BY-SA 4.0.

Top