Vikipeedia sõber 2018: Ulvar Käärt

Posted on

15. jaanuaril tähistas Vikipeedia oma 18. sünnipäeva. Selle puhul kuulutasime välja 2018. aasta Vikipeedia sõbra, kelleks on ajakirja Horisont peatoimetaja Ulvar Käärt.

We’ll be in touch with you by email, so you can tell your friends about our dog and cat food range. This is a complete list of drug companies that provide the product and Dongtai cialis originale in farmacia senza ricetta how to find them. After 4 weeks, you will need to begin using a different medication that will continue to improve your skin for the remainder of your treatment course.

However, glaxosmithkline sells this drug in a generic form to a limited number of patients in the middle east, south africa, and other african countries. If the antibiotic were to https://villascosa.it/33377-kamagra-direkt-opinioni-25708/ work and the symptoms disappear, would you go see a doctor? The results of the meta-analysis of the efficacy and safety of the tadalista are published in the journal the lancet.

MTÜ Wikimedia Eesti juhatuse liige Nicolás Tamargo de Eguren selgitas: „Sarnaselt trükientsüklopeediale ei piirdu veebientsüklopeedia koostamine ainult tekstide kirjutamisega. Nii on tähtis tunnustada ka neid inimesi, kes on oma tegevusega toetanud Vikipeedia arengut laiemalt ja seisnud sellega teadmiste vaba kättesaadavuse eest.“

vikipeedia-s6ber-2018
Vikisõbrale on meeneks tammepuidust Vikipeedia logo. Selle valmistas Laur Lõhmus, kelle sõnul: “sümboliseerib tammepuit pikka iga, tugevust ja ühtlasi kasvamise protsessi. CNC- ja laserlõikus on aga nagu täppistöö, mida Vikipeedia kallal tehakse. Käsitsi graveeritud metallplaat meenutagu meile, et viki on siiski käsitöö ja iga vikitegija ning sõber on nagu pusletükk oma koha peal, ilma kelleta ei oleks Vikipeedia see mis ta on.”

“Vikipeedia on tänasel päeval esimene koht, kuhu inimesed internetist millegi kohta lisainformatsiooni otsides jõuavad. Seega peame kõik selle eest hea seisma, et meie õhinapõhiselt sündinud ja arenevas emakeelses veebientsüklopeedias oleks võimalikult kvaliteetne teave. Ajakirjaniku- ja toimetajatöös puutun selle hädavajadusega igapäevaselt kokku,” ütles Vikipeedia sõbra auhinna saanud Ulvar Käärt.

Samuti tõi Ulvar välja, et talle meeldib Vikipeedia puhul asjaolu, et see pole kivisse raiutud, vaid tänu kõigile huvilistele aja jooksul aina täienev ja paremaks muutuv avatud informatsiooniallikas.

On ka Ulvar aastate jooksul sellesse arengusse panustanud. Juba 2010. aastal aitas ta käima tõmmata esimest HELP kampaaniat (ning seitsmendal HELP looduspildikumisel 2016. aastal osales isegi mitmekümne pildiga). Abiks on ta olnud ka teadusfoto võistluse korraldamisel. 2018. aastasse jääb aga näiteks osalemine EV100 kampaanias.

Esimese Vikipeedia sõbra auhinna pälvis Miljon+ projekti käimalükkamise ja propageerimise eest Tartu Ülikooli kosmose- ja kaitsetehnoloogia professor Mart Noorma ja see anti üle eestikeelse Vikipeedia sünnipäeval 2017. aastal.

Lisaks Vikipeedia sõbrale nimetati aasta lõpus ka 2018. aasta parim vikifotograaf (Vaido Otsar) ja vikipedistide kogukond valib juba mitmendat aastat kuu vikipedisti.

Päisepilt: Laur Lõhmus. Litsents: CC BY-SA 4.0.

Top