Vikipeedia suvepäevad

Posted on

Seekordsed suvepäevad on nüüdseks lõppenud ja on paras aeg toimunu meenutamiseks.

Kui alustada päris algusest, siis esimesed osalised saabusid juba reede lõunaks. See võimaldas igati edukalt ümbruskonnaga tutvuda: lisaks külatänavatel kõmpimisele sai ka metsa mööda ragistada, rändrahne otsida ja rannas kivilt-kivile karata. Üldiselt võib seda võtta kui sobivat sissejuhatust järgnevale, sest kui rohkem vikipediste oli end arvuti eest lahti rebinud ja Viinistusse jõudnud, küpses plaan seda ümbruskonnaga tutvumist juba oluliselt põhjalikumalt ette võtta.

Seega sai edasi liigutud Pärispea külla ja mere äärde. Kui vee temperatuur oli kindlaks määratud ja kohaliku nõukogudeaegse piirivalvearhitektuuriga tutvutud, võis alustada rännakut Eesti kõige põhjapoolsema maismaalapi poole. Peab tõdema, et see peaaegu neljakilomeetriseks matkaks kujunenud retk mööda liiva ja madalat vett ning läbi kõrkjate ja adru tundus alustades märksa lühemana. Kangeid veebihunte see aga ei takistanud ja lõpuks jõudsid kõik elusate ja (peaaegu) tervetena sihile. Tagasi Viinistusse eelistati küll aga autotransporti.

Kui kõhud lestakala täis, jätkus kommunikeerumine helendavate ekraanidega. Oma loomuse eest ikka pääsu ei ole. Kuigi elukohaks olnud Viinistu Rahvamaja ei paistnud silma internetiseerituse poolest ja esines arvukalt tõrkeid veebiühendusega, osutus see siiski äraütlemata sobilikuks kogunemiskohaks entsüklopeediakoostajatele.

Laupäeva hommikuks oli kavandatud lühike merereis, et oma silmaga üle vaadata juba eelneval päeval tähelepanu püüdnud merest tõusvasse uduloori mähkunud Mohni saar. Kuigi ajakava oli õige peenikeseks kokku surutud, õnnestus siiski saar risti-rästi läbida ja põhjalikult tutvuda nii loodus- kui ka kultuurimälestistega. Ei jäänud mekkimata ka rohked metsmaasikad ja kohalik kaevuvesi ning läbi käimata saare kõikvõimalikud rajad ja rannaääred.

Viimased fotod Mohni tuletornist ja pilgud taamal paistvatele äikesepilvedele ning oligi paras hetk taaskord paati valguda, et lõunaks mandrile jõuda.

Edasi jätkus juba MTÜ üritus aga sellest pikemalt järgmises postituses.

Top