Artiklivõistlus “Kesk- ja Ida-Euroopa kevad”

Posted on
Ida-Euroopa kosmosest. Przemek Pietrak, CC BY 3.0

Kutsume osalema artiklivõistlusel “Kesk- ja Ida-Euroopa kevad”, mis toimub tänavu kuuendat korda. Kampaania kestab 31. maini 2020. 

Võistlusel osalemise puhul pane end kirja ka Miljon+ kampaanialehel https://ev102.miljonpluss.ut.ee/, millega näitad enda panust digikultuuri edendamisel! 

Kesk- ja Ida-Euroopa kevade idee on ühendada kohalikud vabade teadmiste väed, et koguda ja jagada teavet iga piirkonna nurga ajaloo, kultuuri, traditsioonide ja inimeste kohta, et toetada vastastikust tunnustamist ning mõistmist ja ühtlasi tõsta piirkonna kohta käiva rahvusvahelise teabe hulka ja kvaliteeti. 

Uusim aeg ja tänapäev on olnud tunnistajaks mitmetele kurbadele kevadetele Kesk- ja Ida-Euroopa piirkonnas, mis on kaasa toonud arusaamatusi, konflikte ja pettumusi. Mõnede näidetena võib nimetada Alexander Dubčeki väljavahetamist 1969. aasta aprillis, mis tühistas lõplikult Praha kevadega saavutatu, 1988. aasta kevadel konflikti eskaleerumist Mägi-Karabahhi piirkonnas, Transnistria konflikti hoogustumist 1992. aasta märtsis, Sarajevo piiramise algust 1992. aasta aprillis ja viimati 2014. aasta kevadet, mil sai alguse sõda Donbassis. Aga saab ka teisiti.

Võistluse üldised eesmärgid on seotud Wikimedia liikumise eesmärkidega, vikiprojektide sisu hulga ja kvaliteedi kasvatamisega ning jätkusuutlike koostöövõrgustike loomisega. 

Lisaks on eesmärgid sõnastatud nii:  

  • Vikiprojektide sisu hulga ja kvaliteedi kasvatamine arvukates erikeelsetes vikiprojektides
  • Tähelepanuväärse rahvusvahelise võistlusega suurema vikiprojektides osalemise ning avaliku teavituse tagamine
  • Piirkonna edasiste koostööalgatuste toetamine
  • Eestikeelsele Vikipeediale uute kaastööliste ja toimetajate lisandumine

 

Täpsemad juhised leiad siit:  https://et.wikipedia.org/wiki/Vikipeedia:Wikimedia_CEE_Spring_2020

Lisainfo:

Kristel Birgit Potsepp

Kommunikatsioonijuht

Wikimedia Eesti

kristelbirgit@wikimedia.ee / +372 56 98 2201 

Top