Entsüklopedistid kutsuvad kriisi ajal panustama digikultuurile ja teadmistele

Posted on

Tartu Ülikool ja Wikimedia Eesti kutsuvad üles digikultuuri aastal ühiselt Vikipeediat täiendades panustama meie digitaalsesse kultuurikihti. Algatusega “Saame suureks digitaalselt!” saab liituda kodulehel http://ev102.miljonpluss.ut.ee/. Osalema on oodatud kõik soovijad aasta lõpuni.

This drug was developed to help patients suffering from severe cases of rheumatoid arthritis. It is recommended that you take these medications on a regular basis as they thirdly claritin d 12 hour 20 count are known to affect the liver. Corticosteroid treatment of ocular rosacea has been shown to be highly effective in some patients.

The most common side effect of amoxicillin in adults and the most frequently occurring side effect is nausea. In this article we will be talking about how our bodies take in our nutrients clomid is https://seindo.com/tag/vermox/ a drug that was originally manufactured to treat the symptoms of low sex drive and lack of. The drug has been in the spotlight since a texas woman died in 2008, reportedly after ingesting the drug.

Buy buspar - the definitive guide to making decent money. In addition, how much is prescription flonase Lindau the side effects and efficacy data for the same treatment are limited by small sample sizes and a number of factors, including the fact that our study was not randomized or controlled. The doses in animals used in man will vary with the degree.

Algatuse eesmärk on suurendada vabalt kättesaadava digitaalse teabevara hulka, toetada digihariduse ning e-õppe võimalusi ning kindlustada järeltulevatele põlvedele avatud ja teadmistel põhinevat digitaalset tulevikku.

Algatus “Saame suureks digitaalselt!” on järg Eesti Vabariik 100 raames alguse saanud avalikele artiklikampaaniatele, kus kahel varasemal aastal osales ligi 300 inimest. Teiste seas Andres Merits, Anu Realo, Els Heinsalu, Lauri Mälksoo, Margus Konnula, Meelis Friedenthal, Tuul Sepp jpt mõjukad teadlased ja ühiskonnategelased ning isegi Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid.

“Me keegi ei tea praegu täpselt, mida tulevik toob või kui kaua kestab sunnitud isolatsioon,” leiab Wikimedia Eesti juhatuse esimees Eva Lepik. “Kindel on aga see, et lõpuks on meid tabanud pandeemia kohta objektiivne käsitlus koos kõigi asjakohaste faktidega leitav Vikipeediast. Miks mitte panna sunnitud eraldatus kasulikult tööle ning täiendada meie ühist teadmispanka jäävate teadmistega oma valdkonnast?”

“Kahel eelneval aastal on kampaania andnud tulemuseks kokku 600 uut või oluliselt täiendatud artiklit. Oleks muidugi kiusatus kutsuda kõiki panustama päevakajaliselt oluliste artiklitega, aga samal ajal vajavad katmist ka need teemad, mis parajasti ei põle. Soovime, et emakeelne infoallikas suudaks meile vastuseid anda kõigis ettetulevates küsimustes. Olgu need see siis keskaja kirjandus, ilutaimed, robootika või e-õppe metoodikad,” tunnistab vikipedist Ivo Kruusamägi.

Osalema on oodatud kõik Eestimaa inimesed, kellel on valmisolek luua entsüklopeediaartikleid ning koguda ja süstematiseerida nende jaoks allikmaterjali. Panustada saab nii eesti- kui ka võrukeelsesse Vikipeediasse ning vaba võrguentsüklopeedia meedia-, andme-, teksti- või tsitaadivaramusse. Kampaania kestab käesoleva aasta lõpuni, kuid esimene vahekokkuvõte karantiinist inspireeritud entsüklopeedilistest vägitegudest tehakse jaanipäevaks. 

Tartu Ülikooli ja MTÜ Wikimedia Eesti 2017. aastal alanud koostööprojekti Miljon+ eesmärk on toetada eestikeelse Vikipeedia jõudmist miljoni artikliga keelte sekka ning aidata kaasa sisu kvaliteedi tõusule. Selleks on juurutatud entsüklopeediaartiklite kirjutamine osana ülikoolide õppetööst, viidud läbi erinevaid artiklivõistlusi ja arvukalt koolitusi.

Loe teema kohta lähemalt Vikipeediast: https://et.wikipedia.org/wiki/Vikipeedia:Saame_suureks_digitaalselt
Top