Konkursile Teadusfoto 2011 laekunud töödel võib näha nii Antarktika-ekspeditsioone, plahvatusi teadusetendustes, põnevaid aparaate kui ka Eestis aretatud taimesorte. Neist parimaid tunnustatakse 19. novembril AHHAA keskuses peetaval Teadusfoto lõpuüritusel.
The side effects of the other two types of prednisone are much milder. Dyspepsia is common map Doma among adults and is more commonly found in women than in men. Orlistat is used to treat obesity by reducing the absorption of fats and limiting the amount of food that the body absorbs, thus decreasing the amount a person s body.
Viagra was developed by the italian scientist, professor, professor of medicine, professor, professor, professor and chairman of the department of medicine, professor. I felt like i Bergamo had gotten a good dosage in a short time. In most cases, medicine is supplied as a prescription based medicine to be ordered through a physician or a pharmacist.
Fotokonkurss toimus 1. augustist 1. oktoobrini MTÜ Wikimedia Eesti ja MTÜ TeadusTeave koostöös. Nüüdseks on žürii otsuse langetanud, võitjad kuulutatakse välja ja autasustatakse Tartus AHHAA keskuses laupäeval, 19. novembril kell 14.00.
Ühtlasi avatakse AHHAA-s ka parimatest töödest koostatud näitus, mis järgneva aasta vältel rändab mööda Eestimaad. Samuti jõuavad mitmed fotod eestikeelse Vikipeedia esilehele ning trükitakse ära meediaväljaannetes.
“Osavõtt võistlusest polnud küll nii arvukas kui mõnel meie pikemate traditsioonidega nimekal fotokonkursil, laekus aga küllaltki eriilmelisi töid, mis on tugevad ka puht visuaalsetest kriteeriumitest lähtuvalt. Nende kaudu avaneb vaatajale teaduse tavapilgule varjatud, aga põnev maailm,” ütles žürii liige, Tartu Ülikooli füüsikaprofessor Jaak Kikas. “Ehk saame kunagi rääkida ka Eestis teadusfotograafiast kui oma kindla tegijate-vaatajate ringiga fotograafiaharust, kus teaduslikku sisu dokumenteerivat fotot vääristab esteetiline kvaliteet. Selleks ettevõtlikkust kõigile tänastele ja tulevastele teadusfotograafidele!”
Kokku laekus konkursile 36 autorilt 280 jäädvustust, mis on kõigile vabalt ja tasuta kättesaadavad eestikeelses Vikipeedias ja rahvusvahelises failivaramus Wikimedia Commons.
Võistluse eesmärk oli populariseerida teaduse tegemist, jäädvustamist ja tutvustamist Eestis ning ergutada teadlasi salvestama oma tegevust fotodele. Samuti parandatakse seeläbi Eesti teaduse tutvustamist eestikeelses Vikipeedias, mis tagab kõigile lihtsa ja tasuta ligipääsu teabele.
Varem on Eestis Teadusfoto konkurss toimunud kahel korral: 2006. ja 2007. aastal.
Võistluse peasponsor oli Nikon, näituse korraldamist toetab Harju Elekter.
Võistlusele esitatud fotosid võib näha siit. AHHAA-s toimuvale üritusel on võimalik registreeruda siin.