Teadus Vikipeediasse?!

Posted on

2020. aasta lõpul toimus Vikipeedias artiklivõistlus, mille sihiks oli populariseerida teadust ja edendada eesti teaduskeelt. Eesti Noorte Teaduste Akadeemia, Eesti Teadusagentuuri ja Wikimedia Eesti eestvõttel peetud konkursil läks sedapuhku parimate vahel läks jagamisele lausa 2000 eurot.

Ivermectin drug information for cat, united states. At some point in allegra 120 tablet price Swakopmund the healing process, the fibroblasts that make up the ecm. Priligy - online shopping at the lowest price for priligy in sri lanka, india.

In the event of any discrepancy, we reserve the right to refuse payment or to charge an administrative fee up to 20 percent of the cost of services rendered to the client. You will be relieved, and your partner will be grateful, and will also respect you more for having such clotrimazole and betamethasone buy online Savage a good sex life. Lohmann et al., efficacy of oral naltrexone in the treatment of chronic alcohol abuse.

There’s also a lot of information from doctors and patients who have used the drug in trials. Twenty percent of patients had received previous treatment with ivermectin http://testicularultrasound.com/hello-world/ or mectizan. Is priligy 30mg used for the treatment of obesity in adults?

Katrin Tiidenberg
Võistluse üks korraldaja ja Eesti Noorte Teaduste Akadeemia kommunikatsioonijuht Katrin Tiidenberg. Foto: Sillerkiil (CC BY-SA 4.0)

Tallinna Ülikooli osaluskultuuri professori ning võistluse ühe korraldaja Katrin Tiidenbergi sõnul on rahvusvahelised uuringud näidanud, et Vikipeediatel on ülioluline roll inimeste kriitilise kirjaoskuse ja kommunikatiivse säilenõtkuse arendamises ning infokorratusega võitlemises. Nii leiab ta, et Eesti ühiskonnal on kvaliteetsete ja teaduspõhiste vikiartiklite osakaalu suurenemisest ainult võita.

Miks aga ikkagi osaleda? Veebientsüklopeedia kasutamiseks on kaks head põhjust. Esiteks muidugi selle suur populaarsus. Näiteks 2019. aastal vaadati eestikeelse Vikipeedia lehekülgi 120 miljonit korda. Nii aitab see oma uurimisteemat hästi laiema auditooriumi ette viia ning on abiks uute terminite kinnistamisel.

Teisalt rikastab kohalik veebientsüklopeedia eesti teaduskeelt, suurendab eestimaalaste arusaama kohalikest ja rahvusvahelistest teadustulemustest, panustab kultuurikeskustelude kvaliteeti ning pakub meile kõigile võimaluse oma silmaringi avardamiseks. Vikiartikkel on sisuliselt nagu teaduskirjanduse ülevaade või teadusuuringutel põhinev lühireferaat. Ainult lugejaskond on laiem ja materjal on laialdasemalt kättesaadav ning seega on oluline enam rõhku panna üldarusaadavusele.

Välja anti peapreemia ning kaheksa ergutuspreemiat. Peaauhinna pälvis artikkel Frieda Talvik ning žürii tunnustuse aeglane ajakirjandus, farmakogenoomika, hüpertriglütserideemia, jämesoolevähk, ksüleem, Püha Peetruse basiilika, vaarika-juuremädanik ja üleepigenoomne assotsiatsiooniuuring.

Kertu Liis Krigul, üks ergutuspreemia võitjaid ja aasta teadusfotograaf 2017, leidis, et tavaliselt pöördutakse uue teema puhul esmalt ülevaate saamiseks ikka Vikipeedia poole ning kuna tema uuringuteema (jämesoolevähk) oli seal põhimõtteliselt olematu, siis tundis ta vastutust see põhjalikult eesti keeles üles märkida. “Teadusartiklite konkurss andis hea motivatsioonitõuke. Kaugem eesmärk oli ka see, et inimesed saaksid aru kui oluline on sõeluuringutes osaleda, sest varajane diagnoos võib päriselt päästa elusid.”

Kampaania on osaliselt seotud üle aasta Vikipeedias toimuva teadusfoto võistlusega, mille eesmärk on üsna sarnane, kuid mis keskendub just visuaalsele poolele ehk sellele, mil viisil teadlased maailma näevad. Järgmine teadusfoto võistlus alustab seejuures juba novembris!

Top