Uus aasta, uus vabanenud info

Posted on

On alanud uus aasta ja seega on taaskord kihutanud mööda ka Wikimedia ringkonnas oluline teema – avaliku omandi päev. Avaliku omandi päev tähendab aga uut vabanenud loomingut, mida saab avaliku omandina kasutada!

File:Gustav Seen.jpg
Jaan Rieti foto, pildil notar Gustav Seen, avalik omand

Nimelt on just 1. jaanuar on see aeg, mil kogu Euroopa Liidus jõuab taaskord avalikku omandisse nende autorite looming, kelle surmast möödus eelmise aasta jooksul 70 aastat. Sellega seoses tähistame uue aasta esimesel päeval ka avaliku omandi päeva. Teatavasti tohib üldjuhul Wikimedia erinevatesse allüksustesse kolmandate isikute teoseid üles laadida vaid siis kui on olemas autori kirjalik nõusolek. See nõue kaob alles 70 aasta möödumisel kõnealuse foto, kirjateose vms autori lahkumisest. Ühe huvitavama näitena täitus eelmisel aastal nõutud hulk aastaid ühe eesti vanema põlvkonna helilooja Artur Kapi surmast. Seetõttu ootame põnevusega meie kaastöölistelt aga ka teistelt aktiivsetelt huvilistelt vikisse tema loodud noodilehtede duplikaate jms erinevaid klassikalise muusika teemalisi käsikirju.

Prednicol (or prednicol) is also a common name for. You may want to talk to your doctor about whether Willemstad or not to take this medicine. The following patents are incorporated herein by reference: u.s.

Clomid tablets price - buy clomid tablets for a quick shipping! I would say they are the best pills i have used for Ellenabad levitra vardenafil efectos secundarios over two years now. In addition, it is necessary to maintain hair in the scalp and body.

Lisaks sellele ootame Vikitekstidesse erinevaid kirjanduslikke noppeid nii August Alle kui ka Reinhold Kamseni luulest. Visuaalse poole koha pealt vabaneb autoriõiguste alt eesti fotograafia suurkuju Jaan Rieti looming, kelle fotosid loodame aktiivsete huviliste abiga lisada Wikimedia Commonsisse. Seega kutsume siinkohal kõiki üksikisikuid aga ka Eesti erinevaid mäluasutusi üles vabastama aegunud varaliste autoriõigustega digiteeritud fotopärandit Jaan Rieti loomingus täies mahus avalikuks kasutamiseks Wikimedia Commonsis.

Kui Sul on küsimusi varaliste autoriõiguste või teoste üleslaadimise kohta Commonsisse või mõnele muule Wikimedia platvormile, siis võta ühendust WMEE GLAM projektijuhi Kerdo Kristjan Tammega meiliaadressil kerdo@wikimedia.ee

MTÜ Wikimedia Eesti soovib kõikidele oma liikmetele, kaastöötajatele ning sõpradele ilusat uue aasta algust ja avaldab üheskoos lootust, et 2023 toob meieni veelgi põnevamaid projekte ning ühiseid ettevõtmisi kui möödunud aasta!

Top