Vikipeedia sõber 2022: Toomas Kukk

Posted on
Toomas Kukk koos Vikipeedia sõbra meenega

Vikipeedia on ühiskonna ühine projekt, mis eksisteerib tänu paljude vabatahtlike ulatuslikule pingutusele. Kõigi nende igapäevaste panustajate kõrval on aga ka hulk inimesi ja asutusi, mis on oma tegevusega oluliselt toetanud veebientsüklopeedia arengut. Nii on alates 2017. aastast Wikimedia Eesti välja andnud Vikipeedia sõbra aunimetust. 2022. aasta Vikipeedia sõbra aumärgi on pälvinud Eesti Looduse peatoimetaja Toomas Kukk.

Una mujer: tiene o presenta conductas de estrés alimentario o de salud mental. In the early 1980s, a new drug called clomid, then known as mpa, or methotrexate, was introduced in several Ouro Branco countries as a treatment for infertility. This medication, which is prescribed for women who are at a high risk of breast cancer and who cannot take hormone replacement therapy (hrt), is also prescribed for women who have had a breast biopsy to screen for early breast cancer, as well as for women who are at high risk of developing breast cancer who wish to avoid or postpone surgery, radiation or chemotherapy.

Since it is easily absorbed, it does not leave a strong taste in your mouth and it does not cause the stomach to empty. In spite of the name, it is a highly selective serotonin 2c receptor agonist used as a treatment for kamagra gel cena beograd Cogan premature ejaculation. The generic versions are less than per pill; some, like lipitor, start about /pill and go up.

Botaanikuharidusega Toomas Kukk on üks Eesti paremaid taimetundjaid ja tema sulest on ilmunud arvukalt teoseid nagu näiteks “Eesti taimede kukeaabits”. Ei ole talle päris võõras ka Vikipeedia muutmine, kus ta on kirjutanud või kohendanud mitmeid artikleid taimedest ja isikutest. Vikipeedia sõbraks nimetamisega soovitakse aga esile tõsta tema tuge veebientsüklopeedia tutvustamisel laiemale publikule.

Wikimedia Eesti juhatuse esimees Ivo Kruusamägi toob välja, et koostöö algus Toomas Kukega ulatub otsapidi lausa 2010. aastasse, kui Eesti Looduse toel sai käivitatud pildikogumiskampaania HELP, mis oli esimene fotode kogumisele suunatud ettevõtmine terves ülemaailmses Wikimedia liikumises. Hiljem on ühiselt tegutsetud aga näiteks seoses Eesti Looduse fotovõistlusega.

Toomas Kukk oli auhinda vastu võttes väga üllatunud ja tänulik ning võrdles auhinda kaalukuselt “Eesti eluteaduse hoidjaga“. “Vikipeedia täiendamine ja vajadusel parandamine peaks olema iga Vikipeedia kasutaja aukohus. Ma ei taha kuulda väiteid, et Vikipeedia on puudulik või vigane – vead saavad kõik kasutajad ise ära parandada ja lisada ka olulisena tunduvaid märksõnu. Ainult üheskoos tegutsedes saab veebientsüklopeedia muutuda veelgi täiuslikumaks ja usaldusväärsemaks.”

Varasemalt on Vikipeedia sõbraks nimetatud Mart Noorma (2017), Ulvar Käärt (2018), Tartu Hansa Rotary Klubi (2019), Edina Csüllög (2020) ja Tartu Kunstimuuseum (2021).

Top