Eestikeelse Vikipeedia aasta fotograaf 2021 on Virgo Siil

Posted on

2021. aastal mitmekordistus Eesti päritolu droonipiltide ja -videote hulk Vikipeedia pildipangas. Selle taga oli Virgo Siil ehk kasutaja Sillerkiil, kes on lisanud käesoleval aastal vikiprojektidesse ligi poolteist tuhat faili.

These types of infection are spread through contact with infected mucous membranes, especially the oral, genitourinary and genital areas of the penis, the vagina, and the anus. I will not have my co-pay increase dapoxetine Abreus for any other reason. If you are on any of these drugs you should be aware that they are not a cure for any of the problems they can cause.

Does not affect the dosage or strength of the other antibiotics in your medicine cabinet, which you should take. A doctor can prescribe it to women and men to paxlovid side cost Secunderabad be used as an effective medical treatment for certain conditions like pcos and infertility. This medicine may be given daily, once every two to three days, or for longer times.

2021. aasta Vikipeedia suvepäevadel tehtud foto suplejatest Ohepalu raba laukas. Samast pildilt võib terav silm leida ka droonijuhi enda

Enda sattumist viki-ilma seostab ta eelkõige ühe teadusartiklite konkursiga ja kuna tal oli parasjagu vaba aega, siis nii leidis Virgo ennast peagi teistegi artiklite kallalt ning illustratsiooninappus hakkas teda häirima. „Üks pilt ei ütle tingimata rohkem kui tuhat sõna, aga kindlasti aitab see infot paremini talletada, isiku, koha, objekti või tegevuse konteksti selgitada.”

2019. aastal õppis Virgo Siil vahetusüliõpilasena Augsburgi Ülikoolis. Sel perioodil jäädvustas ta fotodele ka üksjagu tänavakunsti

Ajakirjanikuna pole talle sugugi võõras kasutada vikist leitud pilte ning selle tagamõttega alustas ta esmalt teadlaste piltide ja videomaterjali ülespanekuga, et teadlased sõna otseses mõttes rohkem pildile pääseksid. Muud valdkonnad lisandusid hiljem. Nii andis viki ühtlasi praktilise õigustuse pikalt meeles mõlkunud droonisoetus teoks teha ja see viis teda Eesti kultuuri- ja loodusobjekte jäädvustama.

Tema sajad fotod teadlastest ja ühiskonnategelastest, aga ka tänavakunstist või hoopis puidutöötlemisest on leidnud tänaseks tee enam kui tuhandesse artiklisse, millest kena hulga kirjutas fotograaf ise. Nii on Sillerkiil teinud 2021. aastal juba umbes 3800 muudatust eestikeelses Vikipeedias, millega ta paigutub käesoleval aastal 13. enim muudatusi teinud isikuks. Loodud artiklite arvult (210) platseerub ta aga 9. kohale.

Läbipaistev jää ja kalamees kevadisel Emajõel Tartus

Virgo Siili on edu saatnud ka Commonsi kvaliteetsisu valimisel. 2021. aastal arvati üks tema foto Commonsi eeskujulike piltide ning kaheksa videot eeskujulike meediafailide sekka. Värskelt valiti tema artikkel Augsburgi tänavakunstist Vikipeedia kunstikuu artiklivõistluse kõige huvitavamaks kirjutiseks ning juba jaanuaris selgub, et kuidas läks tal selleaastasel teadusfoto võistlusel.

Aasta fotograafi tiitel ei tulnud aga lihtsalt. Tugevat konkurentsi pakkusid sedapuhku Jaan Künnap, kes pälvis tiitli kahel eelneval aastal, ja Ivar Leidus, kes on viimase kümnendi kõige usinam Eesti vikifotograaf. Künnap on käesoleva aasta sees lisanud üle 3000 foto ning Leidus on viinud uutesse kõrgustesse enda lisatud kvaliteetpiltide arvu.

Kolu ökodukt Tartu maanteel 2021. aasta septembris

Eestikeelse Vikipeedia aasta fotograafi auhinda antakse välja alates 2017. aastast, kui selle pälvis Pärnumaal elav Kristian Pikner. Preemia eesmärgiks on tunnustada Vikipeedia pildipanka panustavaid Eesti fotograafe, tutvustada Vikipeediat kui olulist dokumentaalfoto levikukanalit ning võimalust Eesti fotokunsti viimiseks miljonite inimesteni üle kogu maailma.

Rulatajad Tartus Herne tänaval 2017. aasta märtsis

Aasta fotograaf valitakse välja rahvusvahelisse pildipanka Wikimedia Commonsisse panustavate piltnike seast, kelle tööd on leidnud tunnustust konkurssidel ning kelle panus mõne valdkonna täiendamisel või dokumentaalfoto žanri viljelemisel on silmapaistev. Vikipeedia pildipanga fotod on vaba kasutamist lubava Creative Commonsi autorile viitamise litsentsi all. Nii on ka käesoleval lehel olevad Virgi Siili fotod avaldatud CC BY-SA 4.0 litsentsi all.

Top