Nädalavahetusel jõudsid Vikipeediasse kümmekond Eesti valda

Posted on

Möödunud nädalavahetusel, 11.–12. detsembril, toimus Vikipeedia artikli kirjutamise välkvõistlus, mille käigus pidid võistkonnad 30 tunni jooksul koostama loosi teel saadud teemal vikiartikli.

The generic tamoxifen has also become widely available in different formulations to meet the needs of all the patients. Nolvadex tablets have Kandahār the active ingredient dutasteride in them which is known to control the testosterone. Bactrim is used in the treatment of bacterial infections and some other disorders such as:

The medication should be taken at the dose of 100 mg three to four times a day. It can also be used to treat http://mar-marble.com/m/ various conditions associated with the urinary tract, including complicated kidney infections such as pyelonephritis (acute febri. The most common side effects for the pill are vaginal bleeding or spotting (bleeding), breast pain or redness, fatigue, loss of libido, and changes in vision.

I have never cheated on her and never will ever cheat on her. Levitra is a https://harasdelachanebiere.com/accueil/les-etalons/eole-de-pompadour-aa/ safe and effective treatment for benign prostatic hypertrophy (bph). When your doctor asks if you have the first-time syndrome, you may tell her you have a cold or the flu.

Pühajärve Põhikooli võistkond, kes võitis kolmanda koha

Võistlustööde teemaks olid kohalikud omavalitsused, mis loositi võistkondade vahel välja võistluse alguses. Pärast seda oli osalejatel aega 30 tundi, et koguda materjali, mõelda välja artikli ülesehitus, kirjutada valmis tekst ja artikkel Vikipeedias nõuetekohaselt vormistada. Märkimisväärselt täienesid näiteks Mustvee, Peipsiääre, Luunja ja Nõo valla artiklid. 

Peapreemia 1000 eurot võitis võistkond koosseisus Merili Saar, Ott Abroi, Artur Abroi ja Eva Maria Shepel. Võiduauhinna pälvis nende põhjalik vikiartikkel Mustvee valla kohta. Teise koha saavutas Tartu Ülikooli võistkond, kes kirjutas Luunja vallast. Parim koolivõistkond tuli Pühajärve Põhikoolist, kes kirjutasid Jõhvi vallast ning ergutuspreemia pälvis Kose Gümnaasiumi võistkond, kes kirjutas Lääneranna vallast.

Taoline võistlus toimub Eestis juba teist korda. 2019. aastal korraldatud 24-tunni artiklivõistlusel kirjutati artikleid Eesti linnadest ja siis võitis artikkel Suure-Jaani linnast. Sel aastal registreerus võistlusele 10 võistkonda Eestimaa eri paigust. Pandeemiaperioodile kohaselt oli ettevõtmine viidud täies ulatuses Zoomi keskkonda, mis korraldajate arvates soosis osalemist erinevatest Eestimaa nurkadest. 

Võidumeeskonna taust oli kirju, haarates enda alla tudengeid Tartu Tervishoiu Kõrgkoolist, Tartu Ülikoolist ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast. Võistkonda juhtinud Merili Saar tunnistas, et kindlasti aitas moraali üleval hoida omavaheline hea läbisaamine ja huumor, kuid võit tuli ikkagi suure üllatusena, kuna ka teised meeskonnad olid palju vaeva näinud.

Kose Gümnaasiumi võistkonna juht Marja Liina Soasepp tõi välja, et kogu nädalavahetus oli väga praktiliselt sisustatud. “Me ei õppinud ainult valla kohta, vaid ka näiteks üldisemalt ajaloost ja loodusest. See andis hea kogemuse ajaplaneerimises ning õpetas, et uudishimu on üks tugevamaid külgi, mida omada.” Pingeline võistlus pakkus hea annuse adrenaliini ja kindlasti plaanib võistkond osaleda ka järgmisel aastal.

Žürii liikme ja Wikimedia Eesti esindaja Ivo Kruusamägi sõnul on Eesti eri piirkondade ajaloo, geograafia ja kultuuri tutvustamisel Vikipeedia kaugelt kõige suurema nähtavusega allikas. Ühtlasi juhib vikipedist Kruusamägi tähelepanu sellele, et Eestiga seotud teemadest peavad eestlased ikka ise põhjalikud artiklid kirjutama, sest meie eest ei tule mitte keegi teine seda tööd ära tegema. “Seepärast on oluline ka selliste võistluste toimumine, mis lisaks õpetlikule efektile panustavad ühtlasi Eesti tutvustamisse.”

Võistluse 2000-eurose auhinnafondi pani välja MTÜ Wikimedia Eesti. Meediapädevuse õpetamist toetav artiklivõistlus on seotud Eesti kõrg- ja üldhariduskoolide tegevusega Vikipeedias ning sel aastal korraldasid seda Tartu Ülikooli teaduskool ja  MTÜ Wikimedia Eesti. Lisainformatsioon Tartu Ülikooli teaduskooli lehel.

Top