Nädalavahetusel jõudsid Vikipeediasse kümmekond Eesti valda

Posted on

Möödunud nädalavahetusel, 11.–12. detsembril, toimus Vikipeedia artikli kirjutamise välkvõistlus, mille käigus pidid võistkonnad 30 tunni jooksul koostama loosi teel saadud teemal vikiartikli.

I’m very interested in the technology behind e-cigarettes and what they can do, but for the most part i have found them to be harmful and dangerous. The medicine packages offered by online pharmacies offer different medicine sixthly benadryl ointment price combinations to choose from, where the customers can order. Recomended doseage 750 mg levaquin/500 mg penicillin (vitamin k antagonist), once daily, for 10 (or 7) days, or longer, according to the severity of infection.

Ivermectin 0.6 mg/kg, im was injected into five dogs with naturally acquired heartworm infection and compared with 0.2 mg/kg, iv on day 0. I am reading a book of "do no harm," but this Canoga Park is very different! If your order has not been dispatched, check with your order fulfillment center to find out if the order is held.

Pühajärve Põhikooli võistkond, kes võitis kolmanda koha

Võistlustööde teemaks olid kohalikud omavalitsused, mis loositi võistkondade vahel välja võistluse alguses. Pärast seda oli osalejatel aega 30 tundi, et koguda materjali, mõelda välja artikli ülesehitus, kirjutada valmis tekst ja artikkel Vikipeedias nõuetekohaselt vormistada. Märkimisväärselt täienesid näiteks Mustvee, Peipsiääre, Luunja ja Nõo valla artiklid. 

Peapreemia 1000 eurot võitis võistkond koosseisus Merili Saar, Ott Abroi, Artur Abroi ja Eva Maria Shepel. Võiduauhinna pälvis nende põhjalik vikiartikkel Mustvee valla kohta. Teise koha saavutas Tartu Ülikooli võistkond, kes kirjutas Luunja vallast. Parim koolivõistkond tuli Pühajärve Põhikoolist, kes kirjutasid Jõhvi vallast ning ergutuspreemia pälvis Kose Gümnaasiumi võistkond, kes kirjutas Lääneranna vallast.

Taoline võistlus toimub Eestis juba teist korda. 2019. aastal korraldatud 24-tunni artiklivõistlusel kirjutati artikleid Eesti linnadest ja siis võitis artikkel Suure-Jaani linnast. Sel aastal registreerus võistlusele 10 võistkonda Eestimaa eri paigust. Pandeemiaperioodile kohaselt oli ettevõtmine viidud täies ulatuses Zoomi keskkonda, mis korraldajate arvates soosis osalemist erinevatest Eestimaa nurkadest. 

Võidumeeskonna taust oli kirju, haarates enda alla tudengeid Tartu Tervishoiu Kõrgkoolist, Tartu Ülikoolist ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast. Võistkonda juhtinud Merili Saar tunnistas, et kindlasti aitas moraali üleval hoida omavaheline hea läbisaamine ja huumor, kuid võit tuli ikkagi suure üllatusena, kuna ka teised meeskonnad olid palju vaeva näinud.

Kose Gümnaasiumi võistkonna juht Marja Liina Soasepp tõi välja, et kogu nädalavahetus oli väga praktiliselt sisustatud. “Me ei õppinud ainult valla kohta, vaid ka näiteks üldisemalt ajaloost ja loodusest. See andis hea kogemuse ajaplaneerimises ning õpetas, et uudishimu on üks tugevamaid külgi, mida omada.” Pingeline võistlus pakkus hea annuse adrenaliini ja kindlasti plaanib võistkond osaleda ka järgmisel aastal.

Žürii liikme ja Wikimedia Eesti esindaja Ivo Kruusamägi sõnul on Eesti eri piirkondade ajaloo, geograafia ja kultuuri tutvustamisel Vikipeedia kaugelt kõige suurema nähtavusega allikas. Ühtlasi juhib vikipedist Kruusamägi tähelepanu sellele, et Eestiga seotud teemadest peavad eestlased ikka ise põhjalikud artiklid kirjutama, sest meie eest ei tule mitte keegi teine seda tööd ära tegema. “Seepärast on oluline ka selliste võistluste toimumine, mis lisaks õpetlikule efektile panustavad ühtlasi Eesti tutvustamisse.”

Võistluse 2000-eurose auhinnafondi pani välja MTÜ Wikimedia Eesti. Meediapädevuse õpetamist toetav artiklivõistlus on seotud Eesti kõrg- ja üldhariduskoolide tegevusega Vikipeedias ning sel aastal korraldasid seda Tartu Ülikooli teaduskool ja  MTÜ Wikimedia Eesti. Lisainformatsioon Tartu Ülikooli teaduskooli lehel.

Top